ask för örhängen Åhléns

Ask för örhängen och halsband – nu på Åhléns

Jag har tidigare prisat en liten behållare för örhängen från MUJI. Av någon oförklarlig anledning finns den inte längre i deras sortiment. Men misströsta inte – jag har hittat en ersättare! Här kommer ask för örhängen och halsband från Åhléns.

ask för örhängen Åhléns

Om man lägger ett halsband i varje fack så trasslar de inte in sig i varandra.

liten ask för resa Åhlens

Och örhängen passar den så klart också för.

Den kostar 20 kr och går inte att beställa via webbshopen, men i min närmaste Åhléns butik (Fridhemsplan Stockholm) finns den att hitta nära hud- och handcreme på en hylla som innehåller diverse reseförpackningar. Så ser det kanske också ut i övriga butiker också… Bra sammanhang tycker jag för den lämpar sig så bra just att ha med på resan. Åker aldrig någonstans utan dessa. En ask med örhängen och en med halsband så har man smycken för varje tillfälle.)

Så – storage on!

/Paulina

PS. Lina, hoppas att du fick svar på din fråga nu:)

4 Kommentarer
  1. Lotta says:

    Precis vad jag letar efter! Kommer rusa till Åhlens och kolls om de finns kvar! Bor inte i Stockholm men iblsnd kan man ju ha tur. 😉

    Svara
  2. Lina says:

    Tack vad gulligt med ditt lilla P.S. meddelande 😉 Jag ska ge mig iväg till Åhléns här och se om den finns, skulle vara perfekt! Ha en fin helg 🙂

    Svara

Lämna en kommentar

Want to join the discussion?
Dela med dig av dina synpunkter!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *